FAQ 2019-01-30T15:49:37+00:00

Czym jest Classic Krav Maga?

Oryginalny program fizycznego przygotowania i samoobrony izraelskiego wojska został opisany przez pułkownika Davida Ben-Ashera, byłego szefa wyszkolenia walki wręcz i wychowania fizycznego sił zbrojnych Izraela (Israel Defense Forces) w książce „FIGHTING FIT” wydanej w 1983 roku. W przedmowie autor w pierwszej kolejności składa podziękowania Imiemu Lichtenfeldowi oraz Shayke Barakowi (jeden z najbliższych przyjaciół Imiego). Na okładce książki i na zdjęciach z technikami widnieją następcy Imiego w izraelskim wojsku.

Analiza książki pozwala odkryć myśl przewodnią twórców programu przygotowania fizycznego armii Izraela. Pierwotny system Krav Maga zawierał kilkadziesiąt technik i był przygotowany na około 200 godzin treningowych. Liczyła się skuteczność, stosunkowo krótki czas przygotowania oraz prostota w nauce. Na podstawie tego powstała Classic Krav Maga.

 

Czym jest Defendo?

DEFENDO to prostota, skuteczność. Jest łatwym do opanowania systemem, ponieważ skupia się na szerokiej gamie zagrożeń jakie możemy spotkać w nowoczesnym świecie i oferuje minimalną ilość, kompleksowych rozwiązań. Zasada minimalnej ilości technik pozwala, aby poprzez powtarzalność tych samych struktur w różnych sytuacjach, uczestnicy byli w stanie skutecznie odtworzyć zdobytą wiedzę w sytuacji maksymalnego stresu. Podstawowe techniki DEFENDO są oparte na psychologicznym podejściu do strachu, stresu, poczucia zagrożenia i tym jak je wykorzystać, gdy przetrwanie zależy od własnej siły fizycznej.

 

Czy treningi są dla mnie?

Jeżeli nie posiadasz przeciwwskazań zdrowotnych, to treningi samoobrony są zdecydowanie dla Ciebie! Treningi prowadzimy dla osób pełnoletnich lub od 16 roku życia za zgodą rodziców lub opiekunów.

Treningi samoobrony pomogą Ci poprawić kondycję i sprawność fizyczną, nauczą Cię szybko i skutecznie reagować w sytuacjach stresowych i podniosą pewność siebie.

 

Jak wyglądają treningi?

Treningi zaczynają się od rozgrzewki ok 10minutowej która składa się z ćwiczeń cardio oraz ogólnorozwojowych, następnie szlifujemy poznane techniki, uczymy się nowych rozwiązań i trenujemy je w ćwiczeniach zadaniowych.

Intensywność ich zależy od poziomu zaawansowania,  partnerzy do ćwiczeń dobierani są predyspozycjami fizycznymi a tempo ćwiczeń i sparingów dyktowane przez trenera.

Z uwagi na charakter treningów kładziemy szczególny nacisk na bezpieczeństwo wszystkich ćwiczących.

 

Co zabrać na pierwszy trening?

Strój sportowy, wygodne obuwie na zmianę oraz butelkę wody.

W najbliższym czasie trzeba zaopatrzyć się w ochraniacz na szczękę(pojedynczy) oraz duży ochraniacz strefy kroku.

O zakupie kolejnego sprzętu(rękawice bokserskie, grapplingowe, ochraniacze piszczeli) poinformuje trener na zajęciach.

 

Jak się zapisać?

Wystarczy zapoznać się z regulaminem na naszej stronie i przynieść podpisany formularz.

Pierwszy trening jest bezpłatny!

 

Co z kartami Multisport?

Nasz klub honoruje karty Benefit Multisport bez dodatkowych opłat.